Royal Unibrew zmienia szatę i wspiera reklamą markę Rybnicki

Piwa Rybnicki Full i Rybnicki Strong mają nową szatę graficzną i kampanię reklamową. Obie marki należą do Royal Unibrew Polska....

Piwa Rybnicki Full i Rybnicki Strong mają nową szatę graficzną i kampanię reklamową. Obie marki należą do Royal Unibrew Polska. - Zmiana etykiet piw poprzedzona została badaniami IQS & Quant Group, które wykazały, że poprzedni design był całkowicie nieatrakcyjny dla konsumentów - mówi Karolina Żyła-Kałdońska, brand manager w Royal Unibrew Polska. Nowe opakowania przygotowała agencja Wilk Studio. Zmiany w wyglądzie etykiet objęły kolorystykę i liternictwo. Kolorystyka została zmieniona zgodnie z obowiązującymi trendami: etykieta Rybnicki Full zyskała złotą obwolutę, natomiast Rybnicki Strong ma teraz czarną etykietę zgodną z kodem kolorystycznym piw z segmentu strong. Premiera nowych opakowań wsparta jest kampanią wizerunkową. Po Rybniku jeżdżą autobusy z reklamami prezentującymi piwa w nowych opakowaniach, a w sklepach dostępne są odpowiednie materiały POS. Megaboard na budynku "Hermes" informuje przechodniów o nowej szacie. Kreację kampanii przygotowała agencja reklamowa Ad Fabrika FCB, planowaniem i zakupem mediów zajmuje się dom mediowy Brand Connection. Piwo Rybnicki Full i Strong jest dystrybuowane tylko w Rybniku, w związku z tym nie ma wiarygodnych badań o jego udziałach rynkowych. Największym konkurentem w tym regionie jest marka Tyskie (Kompania Piwowarska). (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.