"Tygodnik" z Górnym i Tekielim na czele wejdzie na rynek za kilka tygodni

"Tygodnik" - taki tytuł będzie miał nowy tygodnik, nad którym pracuje zespół kierowany przez naczelnego Grzegorza Górnego, byłego naczelnego zamkniętego...

"Tygodnik" - taki tytuł będzie miał nowy tygodnik, nad którym pracuje zespół kierowany przez naczelnego Grzegorza Górnego, byłego naczelnego zamkniętego tygodnika "Ozon". "Tygodnik" ma pojawić się w sprzedaży za kilka tygodni, w grudniu. Jego wydawcą jest spółka Media Dei. Prezesem wydawnictwa został Robert Tekieli, jednocześnie zastępca naczelnego "Tygodnika", były zastępca Górnego w "Ozonie". Wiceprezesem wydawnictwa i dyr. wydawniczym jest Piotr Wojcieszek, któremu podlegają działy marketingu i reklamy. Wojcieszek jest też prezesem Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego. Inwestorami Media Dei i "Tygodnika" jest grupa nieujawniających się polskich przedsiębiorców, o których wiadomo jedynie tyle, że mają mieć kilkunastoletnie doświadczenie na rynku i dotąd nie inwestowali w media. Wydawca nie ujawnia w tej chwili części danych na temat przedsięwzięcia, w tym nakładu i planowanej sprzedaży. Robert Tekieli pytany, dlaczego powstaje "Tygodnik", powiedział, że rzeczywistość jest opisywana na sposoby, które nie obejmują jej różnorodności. - Duża część czytelników prasy nie znajduje tytułu odpowiadającego ich wrażliwości i przekonaniom. Chcemy być magazynem atrakcyjnym, aktualnym, nieuciekającym także od perspektywy duchowej - powiedział Tekieli i dodał, że "Ozon" nie stanowi kontekstu dla "Tygodnika". Działem wyróżniającym tytuł na tle tygodników opinii ma być "Wiara i rozum", który miał pierwszą odsłonę w "Ozonie". Cena egzemplarzowa nowego magazynu wyniesie poniżej 5 zł. Cena strony reklamy ma być atrakcyjna i - co podkreślił Piotr Wojcieszek - nie będzie rozdawania powierzchni reklamowej za darmo. Przewidziane są wydania specjalne "Tygodnika". Jego debiut wspierać będzie promocja, według określenia Piotra Wojcieszka, spójna z treścią magazynu. Wykorzystywane będzie bezpośrednie dotarcie do odbiorców: mailing, telemarketing, akcje eventowe. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.