Samsung Electronics zwiększy zaangażowanie sponsorskie w lekkoatletykę

Samsung Electronics Polska rozszerzy projekty związane ze sponsoringiem lekkoatletyki. Od dwóch lat firma była organizatorem zawodów dla młodych sportowców Samsung...

Samsung Electronics Polska rozszerzy projekty związane ze sponsoringiem lekkoatletyki. Od dwóch lat firma była organizatorem zawodów dla młodych sportowców Samsung Athletic Cup. Projekt jest kontynuowany. Tegoroczny finał zaplanowano na 18 listopada br. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W zawodach wystartuje 300 młodych lekkoatletów. Samsung jest też sponsorem profesjonalnej grupy lekkoatletycznej Team Samsung, która została stworzona z myślą o igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 r. Pierwszą reprezentantką teamu, która została objęta opieką sponsorską do czasu pekińskich igrzysk, została tyczkarka Anna Rogowska. Strony podpisały właśnie umowę w tej sprawie. Wartość umowy nie została podana. W 2008 r. odbędą się też w Bydgoszczy mistrzostwa świata juniorów w lekkoatletyce. Część zawodników Team Samsung może wystąpić na tych zawodach. Zdaniem Wojciecha Wasilewskiego, dyrektora sprzedaży i marketingu działu telekom w Samsung Electronics Polska, wiązanie komunikacji firmy ze sportem sprawdza się, dlatego Samsung rozważa też zaangażowanie w kolejne eventy i dyscypliny sportowe. (MG, PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.