Komfort proponuje klientom negocjowanie cen w sklepach

Sieć Komfort jako pierwsza w kraju zdecydowała się umożliwić wszystkim klientom negocjowanie cen detalicznych w swoich sklepach (na razie do...

Sieć Komfort jako pierwsza w kraju zdecydowała się umożliwić wszystkim klientom negocjowanie cen detalicznych w swoich sklepach (na razie do końca br.). W styczniu br. marketer oceni wynik finansowy tej akcji i podejmie decyzję, czy będzie kontynuował tego typu politykę sprzedażową. - Przeprowadziliśmy szkolenia naszych sprzedawców i to oni indywidualnie negocjują z każdym klientem w sklepie ewentualną obniżkę ceny, biorąc pod uwagę ilość i wartość towaru, jaki klient chce kupić - mówi Krzysztof Szultka, z-ca dyrektora marketingu ds. promocji i reklamy sieci Komfort. - To oczywiście alternatywa wobec cyklicznych akcji wyprzedażowych realizowanych przez wiele sklepów, jednak według naszej wiedzy my jako pierwsi wśród ogólnokrajowych sieci handlowych zdecydowaliśmy się na takie podejście. Uważamy, że hasło "Targuj się!" będzie bardziej nośne niż zwykła promocja cenowa - mówi Szultka. Marketer przygotował miesięczną kampanię reklamową (nie wyklucza jej przedłużenia do końca roku) obejmującą telewizję (jako medium wiodące) oraz outdoor, prasę (głównie TV-guide'y) oraz materiały POS. Przygotowały ją agencja reklamowa Just i dom mediowy Media Concept. Komfort sprzedaje wykładziny, panele i materiały do wykończenia podłóg w 100 sklepach na terenie kraju. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.