Rekordowa sprzedaż Mieszka, spółka Lambertz planuje działania wizerunkowe

Mieszko SA, producent pralin, w ciągu trzech kwartałów br. uzyskał rekordową sprzedaż w historii firmy w wysokości 135,3 mln zł....

Mieszko SA, producent pralin, w ciągu trzech kwartałów br. uzyskał rekordową sprzedaż w historii firmy w wysokości 135,3 mln zł. Firma osiągnęła najwyższą dynamikę wzrostu sprzedaży na rynku słodyczy. Według badań ACNielsen, porównując okres sierpień 2005 r. - lipiec 2006 r., sprzedaż wartościowa Mieszka wzrosła o 13 proc. Dla porównania w tym samym czasie cały rynek słodyczy wzrósł o 5,4 proc. Bardzo dobry wynik generowała sprzedaż pralin (wzrost o 27 proc. przy wzroście kategorii 16 proc.) oraz cukierków (wzrost o 12 proc. przy spadku 2 proc. kategorii). W ciągu dwóch lat spółce udało się podwoić udziały rynkowe. Na koniec sierpnia br. udział wartościowy Mieszka wynosił 5,4 proc. Marek Moczulski, prezes firmy, podkreśla, że spółka nadal będzie stosować dotychczasową strategię marketingową polegającą na umacnianiu pozycji w rynku pralin, innowacyjnych produktach oraz rozwojowych segmentach niszowych, np. żelkach. W październiku br. Mieszko podpisał umowę z niemiecką firmą Lambertz Polonia, dla której będzie prowadził dystrybucję słodkich produktów, w kanale hurtowym. Lambertz Polonia działa w Polsce od 1998 r. Specjalizuje się w produkcji pierników i ciastek oblewanych czekoladą, zajmuje się także produkcją słodkich wyrobów dla sieci handlowych. W Polsce zgodnie z filozofią firmy nie prowadził do tej pory żadnej aktywności mediowej. W ciągu miesiąca planuje jednak rozpoczęcie działań o charakterze wizerunkowo-PR-owym, które poprowadzi agencja Victoria Promotion. Lambertz Polonia w roku fiskalnym 2005/2006 uzyskała 80 mln zł ze sprzedaży swoich wyrobów, w roku 2006/2007 dzięki współpracy z firmą Mieszko planuje ich zwiększenie do 120 mln zł. (MKS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.