Money.pl na 7. miejscu w rankingu najszybciej rosnących firm technologicznych wg Deloitte

Wortal finansowy Money.pl zajął 7. miejsce w rankingu "Fast 50" - najbardziej dynamicznie rozwijających się firm technologicznych z regionu Europy...

Wortal finansowy Money.pl zajął 7. miejsce w rankingu "Fast 50" - najbardziej dynamicznie rozwijających się firm technologicznych z regionu Europy Środkowej. Ranking przygotowuje firma doradcza Deloitte. Uwzględniane są firmy działające od ponad 5 lat i osiągające w tym czasie największą dynamikę wzrostu przychodów rocznych. Money.pl odnotował w ciągu ostatnich 5 lat 1428 proc. wzrostu przychodów i ten wynik dał mu 7. miejsce w rankingu. W ub.r. w rankingu Deloitte z polskich firm wyróżnił się portal O2.pl, plasując się w pierwszej dziesiątce, jednak nie w kategorii głównej "Fast 50", lecz w kategorii Rising Stars - spółek młodych działających na rynku 3-5 lat. Rok wcześniej, w 2004 r., Merlin.com.pl zdobył pierwsze miejsce w rankingu głównym "Fast 50", a NetSprint.pl zajął 7. miejsce w kategorii Rising Stars. Money.pl działa od maja 2000 r., w ub.r. miał 6,34 mln zł przychodów i zysk netto 757 tys. zł, rok wcześniej odpowiednio 3,51 mln zł i 417 tys. zł. W czerwcu br. Money.pl został przejęty przez niemiecką grupę wydawniczą Handelsblatt, która kupiła 70 proc. udziałów spółki. Pozostałe 30 procent pozostaje w rękach Arkadiusza Owsiaka, założyciela wortalu i prezesa spółki. (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.