Kanał telewizyjny Current on Sky współtworzony przez widzów wkracza na Wyspy Brytyjskie

Al Gore, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i prezes Current on Sky, podpisał umowę z BSkyB. Oznacza to, że Current on...

Al Gore, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i prezes Current on Sky, podpisał umowę z BSkyB. Oznacza to, że Current on Sky, kanał z zawartością generowaną częściowo przez widzów, będzie można oglądać w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Będzie on specjalnie zaprojektowany na potrzeby tych rynków. Jest to pierwsza ekspansja kanału poza Stany Zjednoczone i wiąże się z misją stacji, którą jest umożliwianie globalnej komunikacji pomiędzy młodymi ludźmi. Kanał rozpoczął działalność w sierpniu 2005 r. Oglądać w nim można kilkuminutowe paradokumentalne programy dotyczące spraw istotnych dla młodej widowni. Są to m.in.: technologia, moda, muzyka, gry wideo, środowisko, polityka etc. W Stanach 30 proc. ramówki tworzą widzowie. Udział Current on Sky w rynku amerykańskim wzrósł w zeszłym roku aż o 70 proc., z 17 do 30 mln gospodarstw domowych. Dzięki umowie z brytyjską stacją kanał dotrze do ponad 22 mln nowych widzów w ponad 8 mln gospodarstw domowych. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.