Prowokacyjne plakaty Westa

W piątek (Warszawa) i sobotę (reszta kraju) wyklejane były na 1800 billboardach plakaty reklamujące papierosy West firmy Reemtsma. Plakat przedstawia...

W piątek (Warszawa) i sobotę (reszta kraju) wyklejane były na 1800 billboardach plakaty reklamujące papierosy West firmy Reemtsma. Plakat przedstawia mężczyznę palącego papierosa i kobietę z gołym biustem. Po dwóch dniach plakaty zostały zaklejone taśmą z napisem "ocenzurowano". Jak dowiedzieliśmy się w Reemtsmie, była to własna, z góry zaplanowana akcja, przeprowadzona bez zewnętrznych nacisków czy interwencji. Kampanię przygotowała agencja Scholtz & Friends, jest ona adaptacją niemieckiej kreacji, w Niemczech nie było jednak cenzury. Jednocześnie z gołą wersją umieszczane są plakaty czarnego muzyka jazzowego z papierosem i białej, ubranej kobiety na nośnikach typu CPL (tam nie ma możliwości doklejania czegokolwiek). Kampania potrwa dwa tygodnie. Przedstawiciel Reemtsmy powiedział nam, że powodem zastosowania autocenzury nie była obawa przed czyjąś interwencją i nakazem usunięcia plakatów lub ich niszczenia, ale celowa, dowcipna prowokacja. Podobno odnotowano już przypadki usuwania taśmy zakrywającej część plataku. (JS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.