Wartość sprzedaży telewizorów może spaść

Wartość sprzedaży telewizorów wyrażona w dolarach może spaść w tym roku w stosunku do roku ubiegłego. Według prognozy Instytutu Rynku...

Wartość sprzedaży telewizorów wyrażona w dolarach może spaść w tym roku w stosunku do roku ubiegłego. Według prognozy Instytutu Rynku Elektronicznego w tym roku w Polsce klienci kupią odbiorniki telewizyjne za 494 mln USD, podczas gdy w roku ubiegłym suma ta wyniosła 515 mln USD. Z powodu dużej konkurencji i nasycenia gospodarstw domowych ceny telewizorów praktycznie sięĘnie zmieniają, a kurs dolara rośnie. Jeżeli chodzi o udziałĘtelewizorów w całym rynku elektroniki konsumenckiej to obecnie kształtuje się on już na poziomie nieco poniżej 50 proc., drugąĘjego część stanowi sprzęt audio i wideo. Instytut Rynku Elektronicznego nie spodziewa się znaczących zmian w podziale rynku telewizorów między producentów -pozycję liderów zachowająĘprawdopodobnie Philips, Thomson i Sony. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.