Ster-Kinekor wyda 45 mln dolarów na multipleksy

Południowoafrykański koncern kinowy Ster-Kinekor zainwestuje w Polsce 45 mln dolarów. W planach ma utworzenie ogólnopolskiej sieci multipleksów, która będzie liczyć...

Południowoafrykański koncern kinowy Ster-Kinekor zainwestuje w Polsce 45 mln dolarów. W planach ma utworzenie ogólnopolskiej sieci multipleksów, która będzie liczyć 10 obiektów (w sumie 107 ekranów, 22 610 miejsc; prognoza sprzedaży -11 mln biletów rocznie). Wszystkie będą zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie centrów handlowych. W październiku br. pierwsze dwa multipleksy zostaną otwarte w Warszawie (Promenada) i we Wrocławiu (Korona Plaza). Do 2001 roku kolejne dwa mają stanąć w Warszawie (Janki i Galeria Mokotów), Katowicach i Krakowie. Oferta Ster-Kinekor to zarówno kino komercyjne, jak i artystyczne (firma jest związana z wytwórniami filmowymi Columbia Tristar, Walt Disney Pictures i 20th Century Fox). Ponadto specjalna oferta skierowana do dzieci oraz prowadzenie programów lojalnościowych dla dorosłych widzów (tzw. kluby filmowe). Przedstawiciele Ster prowadzą obecnie rozmowy zarówno z międzynarodowymi, jak i polskimi brokerami reklamy kinowej dotyczące współpracy na polskim rynku. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.