Novartis sprzedał brand Wasa za 316 mln USD

Włoska, pozostająca w prywatnych rękach firma Barilla Alimentare odkupiła od szwajcarskiego koncernu Novartis brand Wasa za sumę 316 mln USD....

Włoska, pozostająca w prywatnych rękach firma Barilla Alimentare odkupiła od szwajcarskiego koncernu Novartis brand Wasa za sumę 316 mln USD. Pod brandem Wasa wytwarzane jest pieczywo dietetyczne (światowy lider w tej kategorii). Novartis kupił ten brand w 1982 r. i wytwarzał produkty pod jego nazwą w Szwecji, Niemczech, Danii, Norwegii i w Polsce. Barilla Alimentare już od 122 lat jest znaczącym producentem ciasteczek i makaronów -szef tej firmy Guido Barilla jest zdania, że ta transakcja "w naturalnie strategiczny sposób uzupełni portfolio" reprezentowanej przez niego firmy. Firma-matka Wasabrod została założona w Szwecji w 1919 roku i w ub.r. odnotowała sprzedaż światową na poziomie blisko 200 mln USD.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.