Czesi trochę ułatwili drogę konkursom

Rząd czeski dokonał poprawek we wprowadzonych ubiegłej jesieni, kontrowersyjnych regulacjach prawnych dotyczących organizowania konkursów i loterii przez firmy zagraniczne na...

Rząd czeski dokonał poprawek we wprowadzonych ubiegłej jesieni, kontrowersyjnych regulacjach prawnych dotyczących organizowania konkursów i loterii przez firmy zagraniczne na terenie tego kraju. Poprawki zezwalają teraz na organizowanie konsumenckich konkursów przez podmiot zagraniczny, niemniej limitują ogólną wartość nagród, które mogą być rozdawane w ich wyniku do maksymalnej granicy 6000 USD rocznie. Ograniczają także wartość pojedynczej nagrody do 600 USD. Choć wprowadzone poprawki ułatwiają życie zagranicznym firmom, to w przeciwieństwie do czeskich podmiotów gospodarczych, nadal muszą one każdorazowo uzyskać pozwolenie od tamtejszego ministerstwa finansów. Przedstawiciele wielu zachodnich koncernów nie ukrywali więc swego rozczarowania nikłą skalą poprawek -większość twierdzi, że czescy konsumenci nie są już zainteresowani nagrodami o tak małej wartości. Podobne regulacje obowiązują w Bułgarii.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.