Konkurenci spotkali się na rozprawie w ZKDP

Skargę wydawcy miesięcznika "Poradnik Handlowca", firmy Biuro Promocji i Reklamy Generalczyk, na Trade Press, wydawcę dwutygodnika "Detal Dzisiaj" rozstrzygnął Sąd...

Skargę wydawcy miesięcznika "Poradnik Handlowca", firmy Biuro Promocji i Reklamy Generalczyk, na Trade Press, wydawcę dwutygodnika "Detal Dzisiaj" rozstrzygnął Sąd Koleżeński Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Sporną kwestią był sposób samoprezentacji "Detalu Dzisiaj" z wykorzystaniem danych o sobie i konkurencyjnym "Poradniku Handlowca". Sąd zdecydował, że stosowanie reklamy porównawczej skierowanej we własnej ulotce do potencjalnych klientów nie narusza regulaminu ZKDP. Jeśli jednak dane są przedstawiane w publicznie dostępnej witrynie internetowej, co dotyczy opisywanej sprawy, regulamin ZKDP jest naruszony. W tym względzie sąd nałożył na obwinionego, czyli Trade Press, karę upomnienia. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.