Readers Digest zawiesił działalność klubu płytowego TMP

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z dyrektorem polskiego klubu sprzedaży wysyłkowej płyt, Twoja Muzyczna Przestrzeń (TMP należący do Reader's Digest...

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z dyrektorem polskiego klubu sprzedaży wysyłkowej płyt, Twoja Muzyczna Przestrzeń (TMP należący do Reader's Digest ), panią Katarzyną Swatowską, centrala Readers Digest podjeła decyzję o zawieszeniu jego działalności. Uznano, że polski rynek nie jest jeszcze gotowy na tego typu ofertę. Za błędy strategiczne popełnione w trakcie dotychczasowej działalności uznano m.in. wprowadzenie tzw. opcji negatywnej przy sprzedaży (jeżeli klubowicz nie powiadomił TMP, że nie jest zainteresowany płytą miesiąca, wówczas ta była do niego przesyłana z tzw. automatu), a także ustalenie zbyt wysokiego poziomu cen oraz mało atrakcyjnego systemu bonusowego. TMP realizuje na bieżąco zobowiązania wobec klubowiczów, wynikające z zamówień z ostatniego, wydanego katalogu, ważnego do 30 maja br. Odwieszenie działalności TMP ma nastąpić pod koniec br. RD chce nawiązać współpracę z inwestorem strategicznym (wsparcie kapitałowe i know-how) przy opracowaniu nowej koncepcji klubu. Szacuje się, że do TMP należało ok. 100 tys. klubowiczów. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.