Havas Media-Outdoor Advertising sprzedany za 976 mln USD

Francuska grupa JCDecaux odkupi za 976 mln USD od Vivendi Group część koncernu Havas Media Communication zajmującego się reklamą zewnętrzną...

Francuska grupa JCDecaux odkupi za 976 mln USD od Vivendi Group część koncernu Havas Media Communication zajmującego się reklamą zewnętrzną czyli Outdoor Advertising. Przedstawiciele HMC stwierdzili, że ich koncern skoncentruje się na przedsięwzięciach związanych z multimediami i publikacjami. Przypmonijmy, że do Havas Outdoor Advertising należały: Avenir -uważany za największą w Europie firmę reklamy zewnętrznej, angielska firma z tej branży Mills & Allen oraz cztery firmy zajmujące się reklamą zewnętrzną na lotniskach: Sky Sites, AP Systemes, RCI oraz Pearl & Dean. Decydenci JCDecaux deklarują, że ta transakcja pozwoli im na stanie się największą na świecie organizacją zajmującą się wszelkimi formami reklamy zewnętrznej; będzie ona liczyć 350 tys. podmiotów i struktur reklamowych w 31 krajach. Właściciele JCDecaux nie wykluczają dalszych zakupów i strategicznych aliansów -w ub.r. stoczyli zażartą walkę o przejęcie angielskiej firmy reklamy zewnętrznej More Group, wówczas jednak musieli uznać wyższość oferty Clear Channel.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.