W Rosji Absolut wspomaga sprzedaż muzyką

Firma Seagram, wyłączny dystrybutor szwedzkiej wódki Absolut, postanowiła wspomóc spzredaż tego alkoholu na rynku rosyjskim za pomocą muzyki. Seagram do...

Firma Seagram, wyłączny dystrybutor szwedzkiej wódki Absolut, postanowiła wspomóc spzredaż tego alkoholu na rynku rosyjskim za pomocą muzyki. Seagram do wyczerpania zapasów (tzn. 12 000 sztuk) do każdej butelki Absoluta sprzedanego na terenie Rosji dodawać będzie płytę kompaktową zawierającą przeboje szwedzkich zespołów muzycznych m.in. Abby i Army of Lovers. Akcja ta została przygotowana przez rosyjski oddział BBDO. Jest to kolejna próba nakłonienia tamtejszych konsumentów do zakupu drogich wódek importowanych, których sprzedaż w wyniku kryzysu gospodarczego tj. od jesieni ub.r. gwałtownie zmalała. Półlitrowa butelka najpopularniejszego w Rosji gatunku -wódki Stolicznaja kosztuje ok. 1,5 USD; tymczasem najtańszy Absolut o tej samej pojemności kosztuje ok. 12 USD.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.