Centrala Henkla opublikowała wyniki finansowe 1998 r.

W piątek na specjalnej konferencji prasowej w Duselldorfie przedstawiciele koncernu Henkel Group ujawnili wyniki finansowe za rok 1998. Globalne obroty...

W piątek na specjalnej konferencji prasowej w Duselldorfie przedstawiciele koncernu Henkel Group ujawnili wyniki finansowe za rok 1998. Globalne obroty HG wyniosły w ub.r. 665 mln USD i wzrosły w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 20 proc. (w 1997 r. wyniosły 546 mln USD). W regionie Europy centralnej i wschodniej obejmującym 14 krajów dochód HG przed opodatkowaniem wyniósł 44 mln USD. Liczba osób pracujących w Henklu w tym regionie wzrosła o 600 i pod koniec ub.r. wynosiła 4100. Według oficjalnego komunikatu opublikowanego przez HG na rynkach Europy centralnej i wschodniej koncern zajmuje pierwszą pozycję w segmencie kosmetyków i plastrów oraz drugą pozycję w segmencie śrdków utrzymania czystości. W trzech wyżej wymienionych sektorach Henkel zajmuje pierwszą pozycję w Austrii, na którą przypada 30 proc. rocznych obrotów koncernu w tym regionie. Pozostałe 70 proc. obrotów rocznych należy do pozostałych krajów regionu -najwięcej do Polski, a następnie Węgier, Czech, Słowacji i Rumunii. Według deklaracji Friedricha Stara, szefa Henkel Central Eastern Europe, koncern zamierza "utrzymać dynamiczne tempo rozwoju i w 1999 r. zamierza osiągnąć obroty rzędu 712 mln USD".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.