Wojna cenowa wśród PTE staje się coraz bardziej otwarta

Kolejne PTE, tym razem Skarbiec-Emerytura, obniża opłaty od składki. Wynoszą one obecnie 7,9 proc. przez pierwsze dwa lata i 6...

Kolejne PTE, tym razem Skarbiec-Emerytura, obniża opłaty od składki. Wynoszą one obecnie 7,9 proc. przez pierwsze dwa lata i 6 proc. później. Wcześniej wynosiły odpowiednio: 10 i 8,5 proc. Nie będzie też opłaty za zarządzanie funduszem do końca marca 2000 r., po tym terminie opłata wyniesie nie więcej niż 0,05 proc. "Jest to obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku ubezpieczeń emerytalnych" -powiedział prezes Krzysztof Telega. Jednostki uczestnictwa funduszu są tak złożonym produktem finansowym, o tylu niewiadomych zmiennych, że trudno dziś powiedzieć, czy jeden parametr -prowizja -może mieć znaczący wpływ na końcowe efekty i "atrakcyjność na rynku". Mimo to fundusze nadużywają go, robiąc z niego jeden z ważniejszych elementów walki o klienta. TPE Skarbiec-Emerytura podpisało od 1 marca około 20 tys. umów. Docelowo ma mieć 12 tys. akwizytorów: 4 tys. to pracownicy etatowi PTE, 2 tys. pochodzi z Hestii Insurance i Alte Leipziger Hestia, tysiąc zapewni BRE, a pozostałe kilka tysięcy to agenci ponad 60 firm pośrednictwa ubezpieczeniowego, z którymi PTE zawarło umowy o dystrybucji. (JS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.