Diesel zaprojektował Fiata 500

Do sprzedaży trafił właśnie nowy model Fiata - 500 by Diesel. To oryginalna wersja "pięćsetki" - owoc współpracy Fiata i słynnej marki odzieżowej Diesel należącej do Renzo Rossi. Limitowana seria przewiduje wyprodukowanie zaledwie 10 tys. sztu

Nowy model Fiata ma jednoczyć dwa całkowicie różne światy - mody i motoryzacji, które łączą takie kwestie, jak: talent, kreatywność i innowacyjność, czyli to, co sprawia, że Włochy są światową stolicą mody.


Model 500 by Diesel powstał dzięki pracy kreatorów Centro Stile Fiat - pod kierownictwem Roberta Gioito, autora nowej "pięćsetki", oraz projektantów firmy Diesel z Larsem Schwartzem na czele.
Cel przedsięwzięcia to stworzenie samochodu Urban Survival Vehicle, który będzie zwinnie poruszać się w ruchu miejskim i jednocześnie będzie wyrażać osobowość wyjątkowego klienta. 500 by Diesel ma być ekskluzywnym produktem wychodzącym naprzeciw gustom potencjalnych klientów.
Specjalny model "pięćsetki" wyróżniają elementy estetyczne, jak wyjątkowy kolor karoserii “zielony Diesel", który nawiązuje do kolorystyki prywatnego helikoptera Renzo Rosso (są też dostępne dwa inne kolory - czerń i brąz Diesla).
Ta sama silna personalizacja charakteryzuje wnętrze. Tapicerka wykonana jest z tkaniny denim z obrandowaniem Diesla i żółtymi przeszyciami. Logo firmy odzieżowej wyróżnia zestaw wskaźników (podkreślony dodatkowo żółtym tłem) i gałkę dźwigni zmiany biegów. Po bokach foteli przednich umieszczono kieszonkę nawiązującą do piątej kieszeni dżinsów Diesla.
Fiat 500 by Diesel kosztuje 65 tys. zł.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.