Polskie Radio przybliży słuchaczom problemy Unii

Polskie Radio rusza z kolejnymi audycjami we współfinansowanym przez Parlament Europejski cyklu "Więcej Europy".

W kwietniu br. na antenie Polskiego Radia Euro pojawią się kolejne audycje z cyklu „Więcej Europy” (projekt współfinansowany przez Parlament Europejski).

Dziennikarze Polskiego Radia Euro sprawdzą, jak działalność Parlamentu Europejskiego przekłada się na życie mieszkańców Starego Kontynentu. Odwiedzą nie tylko mieszkańców Polski, lecz także wielu innych państw Unii, m.in.: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Grecji, Estonii i Litwy. Przedstawią debaty i reportaże, w których zajmą się takimi tematami, jak: ochrona konsumentów, rynek pracy, walka z przestępczością, równouprawnienie czy pomoc dla osób niepełnosprawnych. Cykl ilustrujący prace Parlamentu Europejskiego od kuchni ma ukazać praktykę funkcjonowania mechanizmów demokracji w tej instytucji, której priorytetowym zadaniem jest działanie na rzecz obywateli Unii.

Tym razem Justyna Majchrzak, wysłanniczka Polskiego Radia Euro, wybierze się do Irlandii. Autorka przedstawi problem imigracji. Kwestią tą zajął się niedawno Parlament Europejski, który przyjął dyrektywę w sprawie nielegalnych imigrantów.
Natomiast Katarzyna Kornet odwiedzi Hiszpanię i na przykładzie tego kraju przedstawi słuchaczom Polskiego Radia Euro sytuację na tamtejszym rynku pracy, opowie, jakie prawa socjalne przysługują obywatelom tego kraju oraz jak wygląda czasowy wymiar pracy w świetle uchwał Parlamentu Europejskiego.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.