Polska nadal największym rynkiem w światowej sprzedaży Finlandia Vodki

Polska utrzyma w 2006 r. pozycję największego rynku sprzedaży Finlandia Vodki, którą zyskała w ub.r. Sprzedaż produktu w tym roku...

Polska utrzyma w 2006 r. pozycję największego rynku sprzedaży Finlandia Vodki, którą zyskała w ub.r. Sprzedaż produktu w tym roku już wykazuje dynamikę na poziomie ponad 30 proc. i przekroczy roczny poziom 500 tys. skrzynek. To około jednej czwartej światowej sprzedaży, która wynosi ponad 2 mln skrzynek 9-litrowych. Wzrost brandu jest możliwy m.in. dzięki konsekwentnej strategii wprowadzania wariantów smakowych. Obecnie, oprócz wersji Classic, dostępne jest pięć smaków Finlandia Vodki: Grapefruit, Lime, Cranberry, Mango i Redberry. Cranberry i Redberry zajmują najsilniejszą pozycję pośród importowanych wódek smakowych, a Finlandia Grapefruit jest najszybciej rosnącym wariantem smakowym. Polska pod względem sprzedaży Finlandii obecnie wyprzedziła już takie rynki, jak: USA (350 tys. skrzynek), Puerto Rico, kraje skandynawskie, Kanada i Czechy. Ogółem Finlandia Vodka dostępna jest w 100 krajach na świecie. W zeszłym roku Brown-Forman zanotował 15-proc. wzrost sprzedaży tego produktu na świecie, a w Polsce prawie 40-proc. Na naszym rynku jedynym konkurentem w segmencie alkoholi importowanych jest Absolut. Finlandia ma ok. 70 proc. udziałów w segmencie. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.