TVP sprzedała prawa do emisji programów dziecięcych za granicę

Telewizja Polska sprzedała prawa do emisji wybranych propozycji programowych dla dzieci podczas targów MIPCOM w Cannes. Serial "Magiczne drzewo" sprzedano...

Telewizja Polska sprzedała prawa do emisji wybranych propozycji programowych dla dzieci podczas targów MIPCOM w Cannes. Serial "Magiczne drzewo" sprzedano na terytorium całej Ameryki Południowej i byłej Jugosławii. Dużym powodzeniem cieszy się też animacja "Miś Fantazy", której produkcja zostanie ukończona w 2007 r. Chęć jej zakupu wyrazili już niektórzy nadawcy europejscy i amerykańscy. Seria "Bajki i baśnie polskie" zostanie niebawem pokazana we Włoszech. - To pierwsza umowa z Włochami dotycząca produkcji dziecięcej od kilkunastu lat - mówi Małgorzata Cup, acquisition & sales manager TVP.

W Cannes sprzedane zostały też prawa do emisji produkcji dokumentalnych dotyczących Krzysztofa Kieślowskiego nadawcom w Stanach Zjednoczonych i Japonii. - Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się też nasza produkcja "Tajemnice Watykanu". Zaraz po zakończeniu MIPCOM sfinalizujemy umowy z Japonią i wybranymi rynkami Europy Zachodniej, m.in. z Francją - zapowiada Małgorzata Cup. Zakup praw do emisji serii przyrodniczej "Saga o puszczy" niebawem chcą też sfinalizować Chińczycy, Japończycy i niektórzy nadawcy europejscy. "Saga" nie została jeszcze ukończona. Finał prac nad programem spodziewany jest w 2007 r. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.