Designer m.in. Jaguara przechodzi do Volvo

Peter Horbury z początkiem maja br. przejmie obowiązki szefa działu projektowania produktów w Volvo Cars. Zastąpi Steve'a Mattina, który odchodzi z firmy.


Obecnie Horbury piastuje stanowisko dyrektora wykonawczego ds. projektowania w Ford Motor Company, w ramach którego jest odpowiedzialny za strategię projektowania i realizacji wszystkich produktów marek Ford, Lincoln i Mercury w Ameryce Północnej. Wcześniej Horbury pełnił obowiązki dyrektora wykonawczego ds. projektowania w Premier Automotive Group (PAG), zajmując się strategią projektową dla Astona Martina, Jaguara, Land Rovera i Volvo.

W latach 1991-2002 Peter był dyrektorem ds. projektowania w Volvo Car Corporation, gdzie kierował zespołami projektowymi w Szwecji, Hiszpanii i Kalifornii. Był odpowiedzialny za powstawanie i wdrażanie nowego, stylowego języka designu we wszystkich modelach wprowadzonych na rynek w latach 90., w tym słynnego XC90 oraz nagradzanych modeli koncepcyjnych, takich jak Environmntal Concept Car oraz Safety Concept Car, na bazie którego powstało chyba najbardziej designerskie model Volvo ostatnich lat – miejski hatchback C30.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.