Radio Wawa nagrodziło Złotymi Dziobami m.in. Kozidrak, Cerekwicką i Virgin

Złote Dzioby - polskie nagrody muzyczne i kulturalne Radia Wawa - zostały wręczone. To już druga edycja plebiscytu, w którym...

Złote Dzioby - polskie nagrody muzyczne i kulturalne Radia Wawa - zostały wręczone. To już druga edycja plebiscytu, w którym o wyborze zwycięzców decydują słuchacze. Na Płytę Roku wybrano "Teraz płynę" Beaty Kozidrak. Przebojem Roku zaś okazała się piosenka Kasi Cerekwickiej "Na kolana". Tytuł Wykonawcy Roku otrzymał zespół Virgin. Gosia Andrzejewicz odebrała statuetkę w kategorii Odkrycie Roku, a Piotr Rubik - w kategorii Medialna Osobowość Roku. Wydarzeniem Roku okrzyknięto "Taniec z gwiazdami" TVN-u. Super-Dziób przyznano pośmiertnie Markowi Grechucie. W ramach plebiscytu Złote Dzioby Radia Wawa przyznano dwie nagrody specjalne. Onet.pl wyróżnił Piotra Rubika w kategorii Teledysk Roku za "Niech mówią, że to nie jest miłość". Tygodnik "Wprost" uhonorował zaś Najlepszyt tekst - wyróżnienie to otrzymał zespół Myslovitz za utwór "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów". Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 6 listopada br. (BG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.