TVP Film ruszy w kwietniu 2007 r., anteną pokieruje Jerzy Kapuściński

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję kanałowi tematycznemu Telewizji Polskiej TVP Film. Kanał ma rozpocząć nadawanie w kwietniu 2007...

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję kanałowi tematycznemu Telewizji Polskiej TVP Film. Kanał ma rozpocząć nadawanie w kwietniu 2007 r. TVP Film będzie prezentować zarówno filmy polskie, jak i zagraniczne. Kierownictwo kanału planuje wyeksponowanie polskich filmów telewizyjnych - zarówno tych realizowanych w ostatnich latach, jak i pochodzących z lat 60. i 70. W ofercie TVP Film znajdą się też wszystkie fabularne filmy kinowe zrealizowane z udziałem TVP po 1989 r. oraz telewizyjne dokumenty, animacje i filmy krótkometrażowe. TVP Film ma także współprodukować debiuty fabularne, dokumentalne i animowane młodych polskich reżyserów. Szefem anteny będzie Jerzy Kapuściński. - Chcemy, by TVP Film stał się miejscem spotkania widzów zainteresowanych najlepszym kinem polskim i światowym, ale także otwartym na dobre kino popularne - powiedział Jerzy Kapuściński. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.