Marka Kapitan Iglo w rękach niemieckiej firmy Frosta

Mrożonki rybne - Kapitan Iglo i zakład produkcyjny w Bydgoszczy, należący do firmy Unilevera, przejął niemiecki producent mrożonek Frosta, który...

Mrożonki rybne - Kapitan Iglo i zakład produkcyjny w Bydgoszczy, należący do firmy Unilevera, przejął niemiecki producent mrożonek Frosta, który działa w Polsce od kwietnia tego roku. Decyzję sprzedaży Unilever tłumaczy chęcią skoncentrowania się na dalszym umacnianiu pozycji lodów Algida i rozwoju popularnych marek, mimo iż ilościowe udziały Kapitana Iglo w ogólnopolskim rynku mrożonek markowych wynosiły ostatnio 55 proc. "Mrożonki Kapitan Iglo będziemy produkować do końca 2000 r., później będą wycofywane z rynku" - mówi Zbigniew Ciaś, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Frosty. Obok produktów za znakiem Kapitan Iglo w Bydgoszczy będą produkowane także inne wyroby Frosty, m.in. mrożonki rybne, dania warzywne i dania gotowe, przygotowane na bazie ryżu i mięsa. Frosta chce sprzedawać w Polsce 3 tys. ton ryb, 1 tys. ton dań gotowych i 1 tys. ton warzyw rocznie. (MK)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.