Znów nie udało się utrzymać pisma o muzyce poważnej

Został zawieszony miesięcznik "Studio". Przez 7 lat zajmował się muzyką poważną. Ukazywał się w nakładzie 10 tys. egz., jednak w...

Został zawieszony miesięcznik "Studio". Przez 7 lat zajmował się muzyką poważną. Ukazywał się w nakładzie 10 tys. egz., jednak w ostatnim czasie nie sprzedawała się nawet połowa. Od końca ub.r. do pisma dołączano płyty CD. Drastycznie wzrosła cena Ń z 5 zł do 14 zł. Zabrakło jednak promocji dla nowej jakości w tytule. Nie udało się przełamać wyłącznie branżowego charakteru reklam. Nie było ich zresztą wiele. Wydawcą "Studia" jest spółka Studio Classic. Jeszcze do niedawna "Studio" wydawało wydawnictwo Prószyński i S-ka. Udziały kupili członkowie redakcji, w tym większościowe Ń naczelny Mieczysław Kominek. Po zamkniętej na przełomie roku "Klasyce" (wydawanej przez PWN) i zawieszeniu "Studia" nie ma teraz na rynku tytułu popularyzującego muzykę poważną. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.