USA -powstał potentat amerykańskiej reklamy zewnętrznej

Nowojorska firma Infinity Broadcasting Corp. związana z CBS Corp. przejęła mieszczącą się w Phoenix firmę Outdoor Systems, zakupując jej ogólnodostępne...

Nowojorska firma Infinity Broadcasting Corp. związana z CBS Corp. przejęła mieszczącą się w Phoenix firmę Outdoor Systems, zakupując jej ogólnodostępne akcje za około 6,5 mld USD oraz przejmując jej -wynoszące około 1,8 mld USD -długi. Outdoor Systems był największą firmą w USA prowadzącą działalność w zakresie reklamy zewnętrznej. Posunięcie to czyni z Infinity niekwestionowanego lidera amerykańskiego outdooru -już wcześniej firma ta wykupiła znaczący pakiet akcji w czwartej co do wielkości na amerykańskim rynku firmie -Transportation Displays Inc. Infinity jest także właścicielem 160 stacji radiowych na terenie USA, zarządza także siecią radiową Westwood One, która dostarcza innym rozgłośniom sformatowane pakiety programowe.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.