Holenderski koncern UPC przejmie Wizję TV

Holenderski koncern United Pan-Europe Communications przejmie 100 proc., tj. 36 milionów akcji At Entertainment, właściciela Wizji TV i Polskiej Telewizji...

Holenderski koncern United Pan-Europe Communications przejmie 100 proc., tj. 36 milionów akcji At Entertainment, właściciela Wizji TV i Polskiej Telewizji Kablowej. Porozumienie przewiduje, że UPC ogłosi ofertę zakupu notowanych na rynku Nasdaq akcji At Entertainment po 19 USD (ich kurs stale rósł w trakcie negocjacji, ostatnio oscylował wokół 13 USD). UPC to jedna z wiodących europejskich firm w branży IT. Jej podstawowe działy to: chello, szerokopasmowy serwis internetowy, UPTV, skupiający sieci kablowe w kilku krajach Europy i w Izraelu (dystrybucja i programing) oraz Priority-operator telefonii stacjonarnej. Jak powiedział Mark Shneider, chief executive officer i członek zarządu UPC, firma chce jak najszybciej udostępnić polskim abonentom PTK swój serwis internetowy oraz telefoniczny (to ostatnie po uzyskaniu koniecznych zezwoleń). 7,8 proc. udziałów w UPC posiada Microsoft Corporation. (PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.