National Geographic kontynuuje europejską ekspansję

Pod koniec ub. tygodnia wydawcy amerykańskiego magazynu National Geographic podpisali umowy o utworzeniu spółek joint venture z niemieckim wydawnictwem Gruner...

Pod koniec ub. tygodnia wydawcy amerykańskiego magazynu National Geographic podpisali umowy o utworzeniu spółek joint venture z niemieckim wydawnictwem Gruner + Jahr oraz z hiszpańskim RBA Editores. Na mocy ww. umów ten amerykański miesięcznik będzie wydawany w Niemczech, Polsce i we Francji. National Geographic ukaże się na jesieni br. najpierw w Niemczech (wspomagany kampanią przygotowaną przez KNSK BBDO), następnie w Polsce i we Francji. Biuro odpowiedzialne za europejskie operacje NG zlokalizowane zostało w Hamburgu. RBA ma już doświadzcenie w publikowaniu hiszpańskojęzycznej wersji miesięcznika; we wszystkich wersjach językowych obok przekładów z wersji amerykańskiej mają znaleźćĘsię artykuły własne.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.