Co dalej z Naszą TV - odpowiedź za tydzień

Na 30 czerwca wyznaczono termin walnego zgromadzenia akcjonariuszy Polskich Mediów SA, właściciela Naszej TV. Wspólnicy mają zdecydować o przyszłości stacji....

Na 30 czerwca wyznaczono termin walnego zgromadzenia akcjonariuszy Polskich Mediów SA, właściciela Naszej TV. Wspólnicy mają zdecydować o przyszłości stacji. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Scandinavian Broadcasting Systems (SBS) zostanie inwestorem strategicznym w Naszej. Przypomnijmy, że już raz próba dokooptowania partnera przez podniesienie kapitału akcyjnego spełzła na niczym (sprzeciwili się posiadacze 28 proc. akcji Polskich Mediów). "Wpuszczenie partnera nie musi się odbyć tą drogą" - tłumaczy Mariusz Herman, PR Naszej TV. Ewentualne związanie się Naszej z SBS jest równoznaczne z końcem współpracy z CLT-Ufa. Ten współwłaściciel RTL7 jest też stroną umowy o współpracy programowej między tymi stacjami. Jeszcze niedawno luksemburski koncern pretendował do przejęcia Naszej. (PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.