Allegro podbija Kazachstan i Białoruś

Serwisy aukcyjne Grupy Allegro po pomyślnych testach zadebiutowały w Kazachstanie i na Białorusi.

Białoruski (www.allegro.by) i kazachski (www.allegro.kz) serwisy Allegro wystartowały w wersjach beta 26 lutego. W tym czasie zarejestrowało się w nich odpowiednio prawie 2 tys. i 2,5 tys. użytkowników. W obu serwisach wystawiono po kilkadziesiąt tysięcy aukcji. Oba zarejestrowały ponad 150 tys. odwiedzin. - Nasza polityka przewiduje zdobywanie nowych rynków. Zarówno Kazachstan, jak i Białoruś to rynki bardzo obiecujące. Zanim powstał serwis na Białorusi, w polskim Allegro było zarejestrowanych ponad 1500 obywateli tego kraju. Z kolei w bliźniaczym serwisie rosyjskim Molotok.ru (również należącym do Grupy Allegro) swojego konta miało zarejestrowanych ponad 2 tys. Kazachów – mówi Arkadiusz Wójkiewicz, dyrektor marketingu ds. serwisów międzynarodowych w Grupie Allegro.

Serwisy Allegro.by i Allegro.kz należą do działającej w całej Europie Środkowo-Wschodniej Grupy Allegro. W jej skład wchodzą serwisy aukcyjne w Czechach (Aukro.cz), na Słowacji (Aukro.sk), w Bułgarii (Aukro.bg), Rumunii (Aukro.ru), na Ukrainie (Aukro.ua), Węgrzech (teszvesz.hu), w Rosji (Molotok.ru) i Estonii (Osta.ee). Grupa Allegro ma też serwisy ogłoszeniowe na Litwie (Skelbia.lt, Aruodas.lt, Edomu.lt), w Polsce (otoMoto.pl, otoDom.pl) i Czechach (otoMoto.cz) i Estonii (Kv.ee).
Ponadto firma jest właścicielem porównywarki cen Ceneo.pl, serwisów obsługujących płatności internetowe (PayU.pl, Platnosci.pl), serwisu opinii (CoKupić.pl) i platformy sklepów internetowych (iStore.pl).

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.