Konkurs na projekt warszawskiej wiaty przystankowej rozstrzygnięty, wkrótce przetarg reklamowy

Pierwszą nagrodę w konkursie na projekt wiat przystanków komunikacji miejskiej w Warszawie otrzymał zespół Towarzystwa Projektowego z Warszawy i firmy...

Pierwszą nagrodę w konkursie na projekt wiat przystanków komunikacji miejskiej w Warszawie otrzymał zespół Towarzystwa Projektowego z Warszawy i firmy Tejbrant Polska. Zwycięska praca pokonała 27 konkurencyjnych projektów. Jury pod przewodnictwem Tomasza Gamdzyka, naczelnika Wydziału Estetyki Urzędu Miasta, nagrodziło projekt m.in. za "czytelność i lapidarność formy plastycznej", a także "proste, a jednocześnie niewyróżniające się z całej konstrukcji wkomponowanie elementów powierzchni reklamowych". Tejbrant Polska jest spółką-córką producenta mebli miejskich ze Szwecji. Organizator konkursu - Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - rozpocznie wkrótce negocjacje z trzema najlepiej ocenionymi zespołami, ale najbardziej prawdopodobna wydaje się realizacja projektu, który otrzymał pierwszą nagrodę. Negocjacje rozpoczną się po kolejnym konkursie na operatora nowych wiat przystankowych, który sfinansuje budowę i konserwację wiat w zamian za sprzedaż powierzchni reklamowych im towarzyszących. Ma on ruszyć w najbliższych miesiącach. Dotyczyłby wstępnie projektu obejmującego 1 tys. przystanków. W jury konkursu na projekt wiat przystankowych w Warszawie branżę outdoorową reprezentował Lech Kaczoń, prezes IGRZ. (JN)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.