Netgear uruchamia polskie biuro, szefem Wojciech Karwowski, plany budowania wizerunku

Netgear, producent produktów sieciowych i akcesoriów komputerowych, uruchamia biuro w Polsce. Szefem Netgear Poland Sp. z o.o. został Wojciech Karwowski...

Netgear, producent produktów sieciowych i akcesoriów komputerowych, uruchamia biuro w Polsce. Szefem Netgear Poland Sp. z o.o. został Wojciech Karwowski jako country manager. W zakresie jego kompetencji leży m.in. marketing firmy. Poprzednio Karwowski pracował w Oracle Poland, od 1998 r., na różnych stanowiskach, ostatnio jako channel manager. Jest absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Informacji.

Netgear produkuje m.in. urządzenia umożliwiające współdzielenie dostępu do internetu, karty sieciowe, telefony Skype czy adaptery pozwalające przesyłać treści z komputerów (filmy, muzykę, zdjęcia etc.) bezprzewodowo na telewizor. Głównym kanałem sprzedaży dla firmy są wielkopowierzchniowe sklepy z elektroniką, chociaż we współpracy z dwiema firmami dystrybutorskimi (ABC Data i Veracomp) sprzedaje także za pośrednictwem sklepów komputerowych.

Wojciech Karwowski zapowiada, że od 2007 r. firma chce mocno inwestować w działania marketingowe budujące świadomość i wizerunek marki Netgear. - Jesteśmy w Europie Zachodniej numerem jeden pod względem sprzedaży tego typu produktów w kanale retailowym i taki też jest nasz cel w Polsce. Dlatego planujemy spore wydatki na marketing, by zakomunikować Polakom cechy, jakimi wyróżniają się nasze produkty - mówi Karwowski. Jego zdaniem te cechy to: niezawodność (potwierdzona niskim współczynnikiem zwrotów) i innowacyjność, ale przede wszystkim design. - Naszym core targetem są małe firmy typu SOHO i użytkownicy domowi, dlatego bardzo dużą wagę przywiązujemy do designu, bo ci odbiorcy wymagają od tych urządzeń dobrego wyglądu - mówi Karwowski.

Netgear Poland współpracuje z agencją public relations Inventive, nie planuje na razie nawiązywania współpracy z agencją reklamową czy domem mediowym, mimo że zamierza wykorzystywać w komunikacji szerokie spektrum mediów.

- Będziemy obecni zarówno w prasie komputerowej, jak i w radiu oraz telewizji, chociaż w tej ostatniej na pewno nie z regularnymi spotami, tylko raczej na zasadzie product placementu czy sponsoringu programów związanych tematycznie z komputerami. Zresztą generalnie stawiamy raczej bardziej na obecność w różnego rodzaju testach sprzętu niż na standardową reklamę - mówi Karwowski. Dużą rolę w działaniach marketingowych spółki ma też odgrywać obecność w internecie, np. promocja w sklepach internetowych. (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.