ASA zakazał emisji reklamy Original Source z powodu podtekstów seksualnych

Zakazano emisji reklamy żelu pod prysznic marki Original Source. Przygotowany przez agencję BDH TBWA spot przedstawiał młodą, nagą kobietę siedzącą...

Zakazano emisji reklamy żelu pod prysznic marki Original Source. Przygotowany przez agencję BDH TBWA spot przedstawiał młodą, nagą kobietę siedzącą pod drzewem cytrynowym. Reklama spotkała się z 29 skargami ze strony widzów, którzy uznali ujęcia za prowokujące, a modelkę za mającą mniej niż 16 lat. Właściciel marki Original Source, PZ Cussons, zapewnia o pełnoletności modelki w momencie castingu i dodaje, że wybrano kobietę o dziecięcej figurze, by uniknąć podtekstów seksualnych. Jej nagość miała natomiast służyć podkreśleniu naturalnych składników produktu. Reklamę przerobiono, a w nowej wersji kobieta widoczna jest od ramion w górę. Advertising Clearance Centre poparło komentarze Cussons i stwierdziło, że modelka nie budzi skojarzeń seksualnych. Natomiast ASA (Advertising Standards Authority) nie zgodził się z ACC, utrzymując, że skargi były uzasadnione i dlatego zakazał firmie Cussons emisji oryginalnej wersji reklamy. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.