TVP Sport ruszy 18 listopada, kolejne trzy stacje w ciągu pół roku

Podczas trwającej w Zakopanem konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) Telewizja Polska przedstawiła swoje plany związane z uruchomieniem nowych kanałów...

Podczas trwającej w Zakopanem konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) Telewizja Polska przedstawiła swoje plany związane z uruchomieniem nowych kanałów tematycznych. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy zadebiutują cztery nowe programy wyspecjalizowane TVP. Na 18 listopada br. zapowiedziano inaugurację TVP Sport. Start kolejnych dwóch anten telewizji publicznej, które otrzymały koncesję - TVP Rozrywka i TVP Film - przewidywany jest na przełomie I i II kwartału 2007 r. Na początku roku do oferty dołączy także TVP Historia. Trwają zaawansowane prace nad projektami stacji TVP Info oraz TVP Białoruś. W planach jest także TVP Parlament. Kanały tematyczne TVP dostępne będą w sieciach operatorów kablowych, na platformach cyfrowych i w internecie w ramach ITVP. Kanały tematyczne TVP finansowane są ze środków pozaabonamentowych nadawcy publicznego. Podczas konferencji w Zakopanem podpisana została umowa pomiędzy TVP a PIKE dotycząca wprowadzania sygnału TVP Sport i kolejnych kanałów tematycznych TVP do oferty operatorów sieci kablowych zrzeszonych w izbie. Telewizja Polska podpisała już także umowę na dystrybucję kanałów tematycznych TVP z platformą N. Trwają zaawansowane rozmowy z operatorami pozostałych platform satelitarnych. Finalizowana jest także umowa z Telekomunikacją Polską. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.