Vistula & Wólczanka opracowuje strategię dotyczącą marek własnych

Vistula & Wólczanka SA (V&W) opracuje w ciągu kilku miesięcy strategię dotyczącą zarządzania powiększonym portfelem marek. Przypomnijmy, że kilka tygodni...

Vistula & Wólczanka SA (V&W) opracuje w ciągu kilku miesięcy strategię dotyczącą zarządzania powiększonym portfelem marek. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu spółka przejęła sieć Galeria Centrum od NFI Empik Media & Fashion. Wraz z zakupem Galerii Centrum V&W przejęła, poza samą siecią i główną marką, szereg marek własnych Galerii, m.in. Autograf, City, Frodo i Navy. - Proces oceny kondycji poszczególnych marek i wypracowanie strategii dotyczącej ich miejsca w całym naszym portfolio potrwają jeszcze kilka miesięcy - mówi Kinga Miller, dyrektor marketingu i PR V&W. - Dopiero wtedy podejmiemy decyzje dotyczące np. tego, czy wszystkie te marki zachowujemy, czy np. niektóre zlikwidujemy. Kinga Miller dodaje też, że spółka planuje działania wzmacniające samą markę Galeria Centrum, chociaż i w tym przypadku trudno już mówić o szczegółach, ponieważ wiąże się to z opracowaniem całościowej strategii. Na razie V&W zamierza skoncentrować się na integrowaniu zasobów własnych i przejętej Galerii. - To jest ogromna operacja, żeby sobie zdać sprawę z jej skali, wystarczy wziąć pod uwagę trzy liczby. Powierzchnia wszystkich salonów Vistuli to ok. 5 tys. mkw., wszystkich salonów Wólczanki to ok. 10 tys., a 13 lokalizacji Galerii Centrum, które przejęliśmy, to 33 tys. m - mówi Rafał Bauer, prezes spółki Vistula & Wólczanka. Wstępna strategia V&W zakłada, że w najbliższym czasie sieć Galerii ma zostać rozbudowana, tak aby objęła zasięgiem cały kraj. - W ciągu dwóch lat zamierzamy uruchomić 10-15 nowych lokalizacji Galerii - mówi Bauer. (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.