Stroer przeznaczy 30 mln na inwestycje w przyszłym roku

Stroer, firma reklamy zewnętrznej, planuje inwestycje na poziomie 30 mln zł w 2007 r. Blisko połowę tej kwoty przeznaczy prawdopodobnie...

Stroer, firma reklamy zewnętrznej, planuje inwestycje na poziomie 30 mln zł w 2007 r. Blisko połowę tej kwoty przeznaczy prawdopodobnie na rozbudowę sieci Super Scroll, czyli nośników obracających kilka layoutów reklamowych. Do końca przyszłego roku Stroer zakłada powiększenie tej sieci do ok. 300 nośników (czyli 1200 powierzchni ekspozycyjnych). Na drugiej pozycji pod względem wielkości nakładów inwestycyjnych znajdą się prawdopodobnie sieci Super 18 i Super 12. Około 10 proc. przyszłorocznych inwestycji pochłonie rozwój firmy w segmencie reklamy wielkoformatowej i ambient mediów. Jak mówi Janusz Malinowski, prezes Stroera, przyszłoroczne przychody firmy mają wzrosnąć o 10 proc. w porównaniu z tegorocznymi. W 2006 r. Stroer ma osiągnąć zbliżone do ubiegłorocznych przychody, czyli ok. 110 mln zł. W związku z istotnymi kosztami transformacji firmy (jej struktury, portfolio) prezes Stroera przewiduje mniejszy niż w ub.r. zysk operacyjny. Na inwestycje w rozwój portfolio firma przeznaczyła w tym roku ok. 25 mln zł. (JN)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.