William Perez został pierwszym CEO Wrigley spoza rodziny Wrigley

William Perez, były CEO w firmie Nike, został nowym president-CEO w Wrigley. Po raz pierwszy tak wysokie stanowisko obejmuje osoba...

William Perez, były CEO w firmie Nike, został nowym president-CEO w Wrigley. Po raz pierwszy tak wysokie stanowisko obejmuje osoba spoza rodziny założycieli Wrigley. Stanowisko to zajmował dotychczas Bill Wrigley Jr., który pozostanie przewodniczącym zarządu i obejmie stanowisko executive chairmana. Zmiany personalne są skutkiem szerszej reorganizacji kultury firmy w odpowiedzi na rosnącą konkurencję na rynku. Sprzedaż Wrigley niemal dwukrotnie wzrosła, odkąd Bill Wrigley Jr. przejął biznes po swoim dziadku w 1999 roku. Także wyniki za trzeci kwartał br. przekroczyły oczekiwania analityków i wzrosły o 11 proc., osiągając 1,2 mld dol. Jednak analitycy z Wall Street w ostatnich miesiącach wskazywali na spadek wyników firmy od czasu przejęcia LifeSavers i Altoids od Krafta. Skorygowali też cenę akcji Wrigley w dół. Jak twierdzi Rob Moskow, analityk Credit Suisse, przyczyna problemu leżała w zbyt scentralizowanym procesie decyzyjnym w organizacji i tym samym zbyt wolnych reakcjach na zmiany na rynku. Zatrudnienie Pereza na samym szczycie Wrigley ma pomóc zmienić charakter firmy z rodzinnego na bardziej profesjonalny. William Perez odszedł z Nike po sporach z chairmanem Philem Knightem odnośnie do marketingu organizacji. ("Advertising Age")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.