Disney będzie wydawał licencje tylko dla produktów "zdrowych"

Koncern Walt Disney oświadczył, że będzie wydawał licencje na wykorzystanie postaci z jego bajek wyłącznie w zakresie takich produktów, które...

Koncern Walt Disney oświadczył, że będzie wydawał licencje na wykorzystanie postaci z jego bajek wyłącznie w zakresie takich produktów, które można nazwać zdrowymi, czyli z niską zawartością tłuszczu i cukru. W ten sposób chce przeciwdziałać otyłości wśród dzieci, która szczególnie w USA urasta do poważnego problemu społecznego. Licencje, które już wydał na najbliższe lata, będą obowiązywały na dotychczasowych zasadach. Dotyczy to kontraktów m.in. z McDonald's (Happy Meal), który obowiązuje do 2008 r., oraz z Kellogg Co. (płatki śniadaniowe) na 7 najbliższych lat, a także z Coca-Colą (Minute Maid). Częścią programu Disneya jest także wprowadzenie zdrowego jedzenia do menu restauracji znajdujących się na terenie parków Disneya. W szczególności dotyczy to restauracji McDonald's, gdzie będzie obowiązywał zakaz sprzedaży tłustych posiłków. ("Advertising Age")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.