IGRZ raportuje 10 proc. wzrostu rynku outdoorowego po trzech kwartałach

380 mln zł wyniosła wielkość sprzedaży branży outdoorowej w pierwszych trzech kwartałach br. - raportuje Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej (IGRZ)....

380 mln zł wyniosła wielkość sprzedaży branży outdoorowej w pierwszych trzech kwartałach br. - raportuje Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej (IGRZ). Firmom outdoorowym raportującym do IGRZ udało się zrealizować łącznie 10-proc. wzrost przychodów. Ranking sektorów najintensywniej promujących się na nośnikach reklamy zewnętrznej otwiera rozrywka/kultura z blisko 22-proc. udziałem w wydatkach na outdoor, za nim plasuje się telekomunikacja (18,6 proc.), sprzedaż (15,5 proc.), żywność (12,5 proc.) i motoryzacja/transport (8,6 proc.). Lech Kaczoń, prezes IGRZ, utrzymuje prognozę 12-proc. wzrostu rynku reklamy zewnętrznej w całym 2006 r. Jego zdaniem dobry czwarty kwartał zapewnią branży m.in. kampanie wyborcze. W tym roku przez pierwsze trzy kwartały wydano na nie ponad 6,5 mln zł (w ub.r. w okresie I-IX ponad 18 mln). Do IGRZ-u raportują: AMS, Cityboard Media, Clear Channel, News Outdoor Poland, Stroer, Business Consulting, CAM Media, Gigaboard Polska i Mini Media/Publiprox. (JN)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.