TVP3 Info wystartuje najwcześniej za kilka miesięcy

TVP3 Info, informacyjny kanał Telewizji Polskiej tworzony na bazie jej regionalnych ośrodków, nie wystartuje wcześniej niż za pięć, sześć miesięcy....

TVP3 Info, informacyjny kanał Telewizji Polskiej tworzony na bazie jej regionalnych ośrodków, nie wystartuje wcześniej niż za pięć, sześć miesięcy. Andrzej Mietkowski, dyrektor Agencji Informacji TVP, zapowiedział, że kanał musi wystartować najpóźniej w połowie przyszłego roku. Wcześniejsze uruchomienie TVP3 Info nie jest możliwe głównie ze względów technologicznych. Telewizja Polska jest obecnie na etapie adaptacji pomieszczeń na newsroom nowego kanału. W związku z tym, że redakcje wszystkich jej programów informacyjnych znajdują się przy placu Powstańców Warszawy (siedziba dawnej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), tam musi być zlokalizowany newsroom kanału informacyjnego TVP. By funkcjonowania tego kanału nie zakłócały nadawane dotąd w TVP3 transmisje obrad Sejmu, planowane jest w przyszłości uruchomienie kanału TVP Parlament. Deklaracje takie złożył prezes TVP Bronisław Wildstein. Na antenie tego kanału obok informacji dotyczących polskiego parlamentu miałyby się znaleźć także serwisy poświęcone m.in. parlamentowi europejskiemu. (BG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.