25 tys. widzów i 50 tys. użytkowników do końca 2007 r. chce pozyskać platforma edukacyjna TVN Med

Platforma edukacyjna TVN Med skierowana do lekarzy, składająca się z telewizyjnego kanału tematycznego i portalu internetowego, rozpoczęła wczoraj działalność. Głównym...

Platforma edukacyjna TVN Med skierowana do lekarzy, składająca się z telewizyjnego kanału tematycznego i portalu internetowego, rozpoczęła wczoraj działalność. Głównym jej atutem jest edukacyjna funkcja. Lekarzom umożliwi dopełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego i zbierania punktów edukacyjnych, nałożonych na nich przez ustawę o zawodzie lekarza. TVN Med jako medium otrzymało akredytację Naczelnej Izby Lekarskiej. Program TVN Med będzie nadawany 24 godziny na dobę. Ramówka dostosowana jest do wieloetatowego trybu pracy lekarzy. Autorami programów są lekarze, każdy program jest kolaudowany przez jednego z profesorów wchodzących w skład rady programowej TVN Med. Równolegle do kanału TV działać będzie portal internetowy www.tvnmed.pl. Będą tu udostępniane programy stacji, rozszerzony serwis informacyjny oraz testy umożliwiające zdobywanie punktów edukacyjnych, dyskusyjne fora lekarskie. Portal będzie udostępniony także, poza treściami zastrzeżonymi, studentom medycyny i stażystom. W pierwszej fazie zakres programów w TV i portalu będzie ten sam, do czerwca 2007 r. serwis internetowy ulegnie rozbudowie. Do końca 2007 r. ma z niego korzystać 50 tys. użytkowników. Jest to pierwszy kanał TV w Polsce, który umożliwi reklamę leków receptowych, co ma stanowić główne źródło dochodów stacji. Audycje i programy nie będą przerywane blokami reklamowymi. Piotr Walter, prezes TVN, nie zdradził, jakie przychody spodziewa się stacja uzyskać po roku nadawania, powiedział jedynie, że inwestycja powinna zyskać rentowność w ciągu dwóch lat. Lekarze mają dostęp do kanału za pomocą dekoderów. Lekarze pierwszego kontaktu otrzymają dekodery bezpłatnie. Kanał będzie dostępny jedynie w ofercie platformy nowej generacji N. Pod koniec 2007 r. TVN Med liczy na 25 tys. widzów, a do końca 2006 r. ma ich być 5 tys. Start nowego kanału wspierają wąsko targetowane działania reklamowe przygotowane przez poznańską agencję Profile. W przyszłości platforma ma być także adresowana do stomatologów. (MKS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.