Fundusz Fidelity chce zablokować Bollore'a w umacnianiu wpływów w Aegis

Fundusz Fidelity chce zablokować Vincenta Bollore'a w umacnianiu wpływów w Aegis Group. Vincent Bollore zamierzał wprowadzić do zarządu dwóch swoich...

Fundusz Fidelity chce zablokować Vincenta Bollore'a w umacnianiu wpływów w Aegis Group. Vincent Bollore zamierzał wprowadzić do zarządu dwóch swoich przedstawicieli. Fidelity, który jest właścicielem 8,96 proc. akcji, uważa, że Bollore, który jest prezesem konkurencyjnego Havasa, działa w sytuacji konfliktu interesów. Sprawą ma zająć się Takeover Panel - brytyjski nadzór rynku kapitałowego. Pojawiły się też informacje, że Bollore, który ma 29,1 proc. akcji w Aegis, rozmawia z funduszem EFL, który ma 2 proc., na temat ich przejęcia. Przekroczenie 30 proc. przez Francuza oznaczałoby, że musiałby on, zgodnie z prawem, zaproponować przejęcie całej grupy. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.