Polski oddział Usability Proffessionals Association - promującej ergonomiczny web design

Powstanie polski oddział Usability Proffessionals Association - stowarzyszenia promującego ergonomiczny web design. Z inicjatywą taką wyszła agencja Zentropy Partners. W...

Powstanie polski oddział Usability Proffessionals Association - stowarzyszenia promującego ergonomiczny web design. Z inicjatywą taką wyszła agencja Zentropy Partners. W Stanach Zjednoczonych organizacja istnieje od 1991 roku. Jej celem jest wspieranie i promocja takiego projektowania interfejsów urządzeń elektronicznych, aplikacji komputerowych i sieciowych (m.in. serwisów internetowych), by były one jak najbardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika (tzw. user-centered design). Wiedza ma być promowana m.in. przez publikacje i spotkania branżowe. - Polski rynek dojrzał do utworzenia takiej organizacji. Dostosowanie serwisu internetowego do potrzeb konsumenta zdobywa coraz wyższą pozycję na liście wymagań w zapytaniach ofertowych klientów - mówi Marcin Gaworski, dyrektor zarządzający Zentropy Partners. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.