Era konkuruje z TP SA w obszarze telefonii stacjonarnej

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., operator sieci Era, chce konkurować z Telekomunikacją Polską SA o odebranie jej klientów. PTC...

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., operator sieci Era, chce konkurować z Telekomunikacją Polską SA o odebranie jej klientów. PTC wchodzi na rynek telefonii stacjonarnej, wprowadzając najtańszy na rynku abonament i niskie stawki za połączenia. Nowe usługi będą wspierane reklamowo, choć na razie operator nie zdradza szczegółów kampanii. Klienci Ery mogą aktywować kartę SIM, której przyporządkowany będzie numer stacjonarny. Przy umowie na dwa lata miesięczny abonament wynosi 30 zł lub 25 zł, jeśli klient nie kupuje telefonu w zestawie. Połączenia stacjonarne (lokalne i międzymiastowe) kosztują 35 gr za 3 minuty, a na komórki 60 gr za minutę. Swoim obecnym klientom PTC oferuje dodatkowo zniżki na abonament stacjonarny. Równolegle Era wprowadza analogiczną ofertę dla klientów biznesowych - najniższy abonament w ofercie Era Firmowa wynosi 10 zł netto, a stawki za połączenia wynoszą 29 gr netto za minutę na numery stacjonarne i 49 gr netto za minutę na komórki. Klient wskazuje lokalizację - adres domu lub firmy, a operator aktywuje w promieniu pół kilometra tzw. strefę domową (lub firmową), dzięki której połączenia rozliczane są jak z telefonu stacjonarnego i na taki telefon. Operator nie ujawnia planów sprzedażowych nowych usług, podobnie jak szczegółów ich wsparcia marketingowo-reklamowego. Telekomunikacja Polska ma ok. 10,45 mln klientów korzystających z telefonii stacjonarnej. PTC nie ujawnia danych o aktualnej liczbie użytkowników sieci Era i Heyah - ma ich prawdopodobnie ok. 11 mln. Od niedawna o abonamenty stacjonarne rywalizuje z TP SA operator Tele2 Polska. Obie firmy nie mogą jednak porozumieć się w kwestii przenoszenia numerów abonentów. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.