Platforma N uruchomiła kanał językowy TVN Lingua

Wystartował kolejny kanał tematyczny Grupy TVN - TVN Lingua. Kanał dostarczać ma widzom treści edukacyjnych pod hasłem "Mądra rozrywka". Jest...

Wystartował kolejny kanał tematyczny Grupy TVN - TVN Lingua. Kanał dostarczać ma widzom treści edukacyjnych pod hasłem "Mądra rozrywka". Jest to pionierski projekt na polskim rynku i zakłada naukę języków poprzez rozrywkę i zabawę. Na razie oferta obejmuje jedynie naukę języka angielskiego, ale z czasem stacja planuje także naukę języka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i niemieckiego. TVN Lingua adresowana jest do ludzi młodych i aktywnych, na różnym poziomie zaawansowania językowego - od początkujących do zaawansowanych. Uzupełnieniem audycji telewizyjnych będzie strona internetowa www.tvnlingua.onet.pl, gdzie zamieszczone będą fragmenty programów wraz z tłumaczeniem i informacje o kursach językowych. Będzie też możliwość rozmowy z lektorem na żywo przez Skype'a. Wśród pozycji emitowanych przez stację znajduje się 10 programów edukacyjnych własnej produkcji oraz programy zagraniczne, w tym sitcomy takie jak "Muppets Show", "Smack the pony" czy "French & Saunders". Jeden z programów poprowadzi amerykański komik Sasza Baron Cohen (znany jako "Ali G."). Wszystkie programy emitowane są bez tłumaczenia, dostępne są natomiast napisy w języku angielskim i polskim. Nowa telewizja będzie dostępna wyłącznie w ramach pakietu "Kultura, nauka, świat" oferowanego przez platformę N. W najbliższym czasie kanał zamierza reklamować się w innych kanałach Grupy TVN. - W przyszłości nie wykluczamy też innych kanałów, w tym reklamy prasowej i billboardów - mówi Urszula Majewska, szef TVN Lingua. Nie są jeszcze znane nazwy agencji, które zajmią się kreacją oraz planowaniem i zakupem mediów do tych projektów. TVN Lingua będzie prowadzić sprzedaż reklam, jednak w ograniczonym zakresie. - Stacja utrzymuje się przede wszystkim z abonamentu, zatem reklamy będą stanowić znikomą część naszej ramówki - podkreśla Majewska. Partnerami merytorycznymi stacji są Centrum Językowe "Berlitz" oraz wydawnictwo Oxford University Press. (KH)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.