Według ARC Polacy niewiele wiedzą o usługach bankassurance

Pomimo że prawie 70 proc. Polaków słyszało o ubezpieczeniach sprzedawanych przez banki, aż 50 proc. nie wie, czy taka oferta...

Pomimo że prawie 70 proc. Polaków słyszało o ubezpieczeniach sprzedawanych przez banki, aż 50 proc. nie wie, czy taka oferta jest dostępna w ich banku, wynika z raportu "Rynek bankassurance w Polsce". Raport został przygotowany przez ARC Rynek i Opinia i Agatę Głodek, doktorantkę SGH, autorkę ogólnopolskiego badania syndykatowego na temat bankassurance. Bankassurance rozwija się w Polsce dynamicznie - w 2005 r. udział banków w sprzedaży ubezpieczeń na życie przekroczył 14 proc., wobec zaledwie 0,7 proc. trzy lata wcześniej. Jednak ponad 80 proc. ankietowanych nigdy nie kupiło ani nie otrzymało w banku żadnego ubezpieczenia, zaś co drugi respondent nie potrafi określić, czy bank, z którego usług korzysta, umożliwia mu także zakup polisy. Sprzedawane przez banki ubezpieczenia na życie Polacy najchętniej widzieliby powiązane z rachunkami osobistymi, lokatami bankowymi i kredytami mieszkaniowymi. (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.