Getin Holding SA zawiesił rozstrzygnięcie przetargu reklamowego

Getin Holding SA, którego prezesem i większościowym akcjonariuszem jest wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki, po rozpisaniu przetargu reklamowego na strategię i...

Getin Holding SA, którego prezesem i większościowym akcjonariuszem jest wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki, po rozpisaniu przetargu reklamowego na strategię i kreację podjęła decyzję o jego zawieszeniu. W procedurach przetargowych wzięło udział sześć agencji reklamowych, jednak ich nazwy nie zostały ujawnione. Celem stawianym przed agencjami było stworzenie planu wykreowania na bazie lokalnego Górnośląskiego Banku Gospodarczego (GBG) marki ogólnopolskiego banku detalicznego (Getin Holding SA przymierza się do zakupu GBG). Po trzystopniowym przetargu wszystkie agencje zostały poinformowane, że na tym etapie prac nad rebrandingiem banku żadna z ofert nie jest satysfakcjonująca i Getin będzie musiał poszukać innych rozwiązań marketingowych. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że firma nie podała żadnych konkretnych powodów tej decyzji. Do momentu zamykania tego wydania DS "MMP" osoby odpowiedzialne za prowadzenie przetargu były nieuchwytne. Ewa Michalska, doradca zarządu ds. PR w Getin, nie potrafiła skomentować tej sytuacji. Przypomnijmy, że Getin Holding SA rozważa możliwość inwestycji w stworzenie nowej marki na rynku bankowości detalicznej (pisaliśmy o tym w DS "MMP" 31 marca br.). Projekt oparty jest na planowanym przejęciu regionalnego Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA. Getin prowadzi obecnie subskrypcję na nową emisję swoich akcji o wartości 330 mln zł (zapisy potrwają do połowy kwietnia br.), z której środki przeznaczy na realizację transakcji z Bankiem BPH (od 40 do 50 mln zł ma pójść bezpośrednio na dofinansowanie GBG). Getin Holding SA od maja 2001 r. jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (pierwotnie pod nazwą Getin Service Provider). (AMS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.