Just i Euro RSCG New Europe wygrały przetarg na marki Morlin SA

Producent wędlin Morliny SA rozstrzygnął przetarg na obsługę reklamową marek Morlinki i Berlinki. Budżet ATL-owy i BTL-owy marki Morlinki zdobyła...

Producent wędlin Morliny SA rozstrzygnął przetarg na obsługę reklamową marek Morlinki i Berlinki. Budżet ATL-owy i BTL-owy marki Morlinki zdobyła agencja Just, natomiast obsługą Berlinek zajmie się Euro RSCG New Europe. Zdaniem Walerego Lacha, dyrektora marketingu Morlin SA, obydwie agencje były najbardziej zaangażowane w projekty oraz przedstawiły najlepsze propozycje strategiczne i kreatywne. Dodał również, że współpraca z agencjami będzie opierała się na długoterminowych kontraktach. Nie wiadomo, kiedy ruszą pierwsze kampanie autorstwa zwycięskich agencji. Agencja Just zajmuje się także strategią i kreacją dla innej marki Morlin - Indicco. Ostatnie projekty reklamowe dla marki Morlinki przygotowywała agencja reklamowa DDB Warszawa. Berlinki nie były w ostatnim czasie wspierane reklamowo. Tegoroczny budżet reklamowy Morlin SA będzie większy o mniej więcej 100 proc. W ub.r. firma na reklamę swoich produktów wydała 9,6 mln zł (dane: Expert Monitor). Planowaniem i zakupem mediów zajmuje się Media Direction OMD. (JD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.